Brno

25.11.2015 21:00

V úterý nás čekal výjezd do Brna. Jelikož se hrálo v týdnu od 17:20 a ještě ke všemu byl zápas v televizi, nevypravili jsme bohužel ani mikrobus. Já našla volné místo v autě jinak bych musela cestovat vlakem. Kluci ze mě museli mít radost, jelikož jsem zaspala sraz, takže jsme pak jemně honili čas. Nicméně cesta celkem ušla a těsně před zápasem jsme vyšli z nedalekého parkoviště směr DRFG Aréna. Když jsme přišli k pokladnám, slyšeli jsme hluk tribun a zjistili jsme, že po půl minutě prohráváme. Super! U pokladen stáli asi tři lidi, ale my tam ztvrdli dalších 5 minut, protože ti tři lidi před námi vyplňovali papírovou rezervaci na Open Air. Když jsme se konečně dostali ke kase, museli jsme vytáhnout občanky a poté jsme konečně mohli dostat lístky, ale slečna v okénku další 2 minuty řešila něco s nějakým kamarádem nejdřív po telefonu a pak osobně, takže jsme byli rádi, že jsme se v první třetině vůbec na hokej dostali. Nakonec přicházíme do sektoru těsně po druhém gólu. V sektoru se nás schází cca 30, ale skalních šest a zbytek lidi co studují či pracují v Brně. Přidělávám buben a je jasné, že si dneska moc nezafandíme. Přeřvat Brno v pár lidech je opravdu těžké, ale snažíme se. Na konci třetiny nám dá malou naději na lepší zápas Kuko. Na začátku druhé třetiny ovšem zjišťujeme, že body si asi neodvezeme. Dva rychlé góly v naší síti a Káca z brány. Nutno podotknout, že jsme sice Brno přestříleli, ale střely z úhlu nám góla nedají. Brno nás motalo celý zápas a dostávalo nás tam, kam chtělo a k ničemu nás nepouštělo. Zápas na to bohužel vypadal. Po druhé třetině jsme prohrávali 4:1 a když na začátku třetí, dal Čermák v oslabení na 5:1 bylo vážně hotovo. Pět minut před koncem zápasu jsme si vyslechli, že jsme město idiotů, proč nás tak málo a nezapomněli připomenout, že u nás hrají den před silvestrem a že se máme připravit na pyrotechniku. Po zápase zatleskáme hráčům a odebíráme se k autům. Brňáci ještě slaví na zimáku, takže nás po cestě nikdo neotravuje. Nasedáme a po malé zastávce v mekáči už opravdu jedeme směr Hradec, kde jsme ve 22:15.